دعایی از ابوذر که در نزد اهل آسمان معروف بود.

روزی ابوذر بنزد پیامبر خدا(ص) آمد و جبرائیل بصورت انسانی در نزد آن حضرت بود. وقتی ابوذر آن دو را دید از آنها دورشد تا کلامشان قطع نشود. پس جبرائیل گفت: ای محمّد او دعائی دارد که در نزد اهل آسمانها معروف است. از او سوال کن که آن دعا چیست؟
سپس وقتی جبرائیل از نزد رسول خدا (ص) رفت ابوذر به نزد حضرتش رسید سپس، پیامبر به او فرمود: چرا وقتی رد می شدی به ما سلام نکردی؟ ابوذر: یا رسول الله خیال کردم آنکه نزد شماست برای کار خاصی آمده است؟ پیامبر:  او جبرائیل بود و گفت: اگر ابوذر بر ما سلام میکرد جوابش را میدادیم. وقتی ابوذر متوجه شد که آن شخص جبرائیل بود پشیمان شد که چرا سلام نکرده است. پیامبر (ص) فرمود: آن دعایی که خدا را به آ ن میخوانی چیست ؟ که جبرائیل به من خبر داد تو دعائی داری که در آسمانها معروف است.
ابوذر : بله یا رسول الله. من در دعایم میگویم : «اللهم انی اسألک الأمن و الا یمان بک و التصدیق بنبیّک و العافیه من جمیع البلاء والشُکر علی العافیة و الغنی عن  شرار الناس – خدایا من از تو میخواهم ایمان به خودت را و تصدیق پیامبرت را و عافیت از همه بلاها و شکر بر عافیت وبی نیازی از مردمان شرور را.»

پی نوشت:

منبع:اصول کافی جلد٢ صفحه۴٠٨ برگرفته از کتاب ابوذر غفاری نوشته محمد مهدی قربانیان

/ 3 نظر / 83 بازدید
مهدی

سلام دوست عزیز وبلاگ خیلی خوبی درست کردی معلومه خیلی براش زحمت کشیدی در صورت تمایل میتونیم با هم تبادل لینک داشته باشیم ادرس وبلاگ ماروهم بین دوستانتون بزار ممنون التماس دعا http://soosooz.persianblog.ir/

mohamad

very good tank you

حامد

سلام دوست خوبم ازوبلاگت خیلی خوشم اومد ممنون به خاطرزحمتی که کشیدی